خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

نشر کتب

«تعالیم حق» برای افراد اهل عرفان و معنویت، ناشری نام آشناست. این نشر سه سال است که به جرم ناگفته ارتباط با استاد ایلیا از شرکت در نمایشگاه کتاب محروم مانده و با وجود عدم تخلف، در تمدید پروانه انتشار نیز با مشکل مواجه است.

 

نشر تعالیم حق بیش از ده سال است که در زمینه انتشار کتبی با موضوعات عرفان و معنویت فعالیت دارد و تلاش می‌کند که از طریق معرفی دیدگاههای معنوی و معلمان و اساتید بزرگ در این میدان، راه را برای شناخت هر چه بیشتر این حیطه فراهم سازد. با وجود رویکرد محققانه این نشر در انتشار کتب و اعمال دقت نظر و حساسیت فراوان در انتخاب و متناسب سازی آثار با فرهنگ جامعه ایران، که به جرأت می‌توان گفت تلاشی بی نظیر و خودجوش در این زمینه بوده و تاکنون از هیچ ناشری در حیطه این موضوعات دیده نشده است، پس از چند سال فعالیت و زحمات بسیار برای جذب چندین هزار مشترک و علاقمند، با تهمت ترویج عرفانهای غیراسلامی مواجه شده و حتی کار این تهمت‌ها و افتراهای غیررسمی و غیرمستند به نشریات رسمی و از جمله کیهان رسید!

این در حالی بود که سایر ناشران به چاپ کتبی مشابه و حتی عین کتب منتشره در این نشر مشغول بودند و با هیچ تهمت، اعتراض و ممنوعیتی مواجه نمی‌شدند. بسیاری از کتبی که مجوزش به نام نشر تعالیم حق صادر نمی‌شد به راحتی به نام ناشری دیگر مجوز می‌گرفت و این موضوع بارها تجربه شد. این امر حتی موجب شد که دست اندرکاران نشر به یک بررسی پیرامون کتب چاپ شده موجود در بازار نشر از لحاظ وجود مطالب نامتناسب با فرهنگ و باورهای دینی و اجتماعی بپردازند. نتایج این بررسی به وضوح گویای آن بود که کارشناسان داخلی انتشارات بسیار سخت گیرانه تر و ریزبینانه تر از سایرین! به بررسی آثار کاندید چاپ می‌پردازند تا جایی که بسیاری نکات و مسائل نامناسب با فرهنگ و جامعه ایرانی  ـ اسلامی از کتب چاپ شده استخراج شد که هم اکنون مستندات این تحقیق و بررسی موجود است.

خلاصه آنکه کار بر ما حرام بود و بر دیگران حلال. این موضوع تا جایی ادامه یافت که در سال 1384 غرفه نشر تعالیم حق در نمایشگاه بین المللی کتاب بدون ذکر هیچ دلیل منطقی و با یک برنامه ریزی عجیب و پنهانی  ـکه خود جای صحبت دارد ـ تعطیل شد و پس از حدود دو سال پیگیری ناشر، دیوان عدالت اداری رأی بر محکومیت وزارت ارشاد و لزوم پرداخت خسارت به ناشر را صادر نمود! البته هنوز خسارتی پرداخت نشده و حتی تمدید پروانه نشر نیز بدون ذکر هیچ دلیلی معوق مانده است!

طی مذاکرات غیررسمی توسط چند تن از دست اندرکاران نشر با وزیر ارشاد و سایر مسئولین، ایشان دلیل این مانع تراشی‌ها را موضوعات کاری نشر – که البته مشابه با کار نشرهای بسیاری است که آزادانه فعالیت می‌کنند ـ و ارتباط با استاد ایلیا  و چاپ و نشر کتب مربوط به ایشان ذکر کردند!

در مورد نشر «حم» نیز وضع تقریبا به همین صورت بوده است. این انتشارات که به چاپ کتب تخصصی در زمینه‌های مختلف از جمله متافیزیک، طب مکمل، احادیث، و... اشتغال دارد طی دو سال گذشته از شرکت در نمایشگاه کتاب محروم بوده و در حال حاضر نیز با مشکل تمدید پروانه مواجه است!

گفتنی است یکی دو نشر دیگر نیز به دلیل چاپ برخی کتب که به نحوی در ارتباط با استاد ایلیا یا شاگردان ایشان بوده‌اند، با تهدیدات اینچنینی مواجه هستند.

در ادامه برخی آثار منتشره این نشرها که به توصیه و راهنمایی و گاهاً براساس راهبرد و برنامه ریزی استاد ایلیا، توسط شاگردان ایشان شکل گرفته و یا تحت نظر ایشان تهیه شده است، به نظرتان می‌رسد. هر کدام از این آثار در نوع خود، آثاری شاخص و ارزشمند محسوب می‌شوند. 

 

 

 تفاسیر «بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم»

و معانی آن از دیدگاههای مختلف

 

این اثر در راستای نشان دادن مفاهیم عمیق قرآنی، به جمع آوری هدفمند تفاسیر مختلف از «بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم»  پرداخته و معنای آن از دیدگاههای مختلف را به تفصیل بیان کرده است . این مجموعه اثری راهگشا در جهت شناخت ابعاد و معانی «بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم»  می‌باشد.

علاوه بر طراحی اولیه و راهبرد این تحقیق، که توسط استاد ایلیا صورت گرفته، چند متن در تفسیر آیه «بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم»  نیز از مجموعه تعالیم استاد ایلیا در این کتاب، آمده است.

 

 

 

صدای او     

(درچهارجلد)

 

مجموعه كتب صدای او، حاوی احادیث قدسی است. احادیث قدسی آن بخش از كلام خداوند با برگزیدگان و رسولان است كه در كتب شریعت (قرآن و كتاب مقدّس) موجود نمی‌باشد. این مجموعه که به توصیه استاد ایلیا گردآوری و تدوین شده است، ترجمه ای ساده، روان و قابل فهم از احادیث قدسی را ارائه داده و در شکلی جذاب و بدیع، مخاطبان جوان بسیاری را به خود جلب کرده است تا جایی که بارها به تجدید چاپ رسیده و تقاضای روزافزون برای آن همچنان ادامه دارد.

شایان ذکر است که اداره کتاب وزارت ارشاد پس از آنکه مجوز انتشار دایم این کتاب را از ناشر پس گرفت، شرط خود را برایصدور مجوز چاپ مجدد و چندین باره این کتاب، حذف نام استاد ایلیا از صفحات اولیه کتاب عنوان کرد که ناشر نیز ناچاراً پذیرفت و اکنون آخرین چاپ آن، بدون نام استاد ایلیا در بازار ارائه می‌شود!

 

 

آیین قضاوت و روش های اظهارu نظر

 

این کتاب، گلچینی است از دهها کتاب موجود در زمینه قضاوت و تنها کتابی است که به طور متمرکز حاوی بینش های اساسی و دیدگاههای عملی مربوط به قضاوت از نگاه بزرگان است.

 

این مجموعه شامل بخشهایی از جمله درس های قضاوت در «کلام مقدس»: قرآن، پیامبر(ص)، امامان (ع)»، آموزه های قضاوت در کلام بزرگان: شعرا، اندیشمندان و متفکران، و نیز درس های قضاوت از دیدگاه معلمان بزرگ باطنی می باشد

 

 

 

دوازده انجیل

 

این مجموعه، حاوی همه تعلیمات مسیحاست و شامل آموزش های آشكار و ناآشكار، بر مبنای معتبرترین و قدیمی ترین روایت های انجیل شامل چهار انجیل معروف و هشت انجیل غیر معروف (از جمله گزیده چهار انجیل محرمانه كه در قرن اخیر كشف شده اند).

 

 

 

 رؤیای راستین

(‌بازگشایی تمثیلی از استاد ایلیا)

 

برخی از تعالیم استاد ایلیا درباره زندگی و ابعاد مختلف آن، به شکل داستان و تمثیل بیان شده اند و مقبولیت عمومی یافته اند و از طرفی فهم آسان مفاهیم عمیق را موجب شده اند. 

این داستان براساس تمثیلی از تعالیم استاد ایلیا، در شرح زندگی انسان امروز شکل گرفته است.

رؤیای راستین رؤیایی نورانیست از زندگی ظلمانی بشر. رؤیایی كه داستان زندگی انسان امروز را در قالب تصویر قوهای مهاجر كه از مرداب مرگبار به سوی سرزمین زندگی سفرمی كنند باز می‌گوید. رؤیایی پر از تعلیم؛ تعلیم هجرت انسان از تاریكی به نور از چندگانگی به یگانگی و از مرگ به زندگی.

 

 

 

 رؤیای راهست این

(‌بازگشایی تمثیلی از استاد ایلیا)

 

این کتاب اثری داستانی براساس تمثیلی از سخنرانی های استاد ایلیا است که توسط شاگردان ایشان شکل گرفته است و مفهوم تحول درونی را با بهره گیری از تمثیلی ساده و زیبا بیان می‌دارد.

استفاده از اشعار مولوی در این اثر، که به زنده ماندن و کسب دریافتی تازه از این آثار ارزشمند می‌انجامد، از جمله ویژگی هایاین کتاب است.

 

 

  باغبان الهی

(‌بازگشایی تمثیلی از استاد ایلیا)

 

باغبان الهی که براساس تمثیلی از تعالیم استاد ایلیا شکل گرفته است، روایتی است تعلیم دهنده از شیوه مبارزه با نفس و مهار کردن ذهن؛ روایتی به زبان استعاره و تمثیل. در این داستان کوتاه وضعیت درونی بشر امروز به تصویر کشیده شده و راه فرارَوی از این وضع، به بهترین شکل، آموزش داده شده است.

 

 

کلام خلاق

 

در این كتاب به زوایای متعددی از قدرت كلام آشنا می شویم، قدرتی كه گاه كهكشان ها را هم به رقص می آورد و گاه می تواند زلزله های بزرگ و بارش های بسیار ایجاد كند و همچنین می تواند همه آرزوها و خواسته ها را برآورده سازد و سرنوشتانسان را تغییر دهد........ این کتاب شرح و تفسیر یکی از شاگردان ایلیا میم بر آموزه های ایشان در زمینه کلام خلاق می باشد

 

 

 

یک یکی ـ فرمولهای ازدواج (قسمت اول)

 

اثری ماندگار و منحصر به فرد در تفسیر و بازگشایی تعالیم استاد ایلیا پیرامون ازدواجهای خطرناک و خطرات ازدواج ناهماهنگ نوشته شده است.

 

  

 پدیده‌های انرژی زایی و ردیابی نشانه‌های روح زایی ـ 1

 

این اثر، نشانه هایی از حقیقت انسان و اسرار ناشناخته او را با تكیه بر نظریه‌های علمی و پژوهش‌های آزمایشگاهی بیان می‌کند.

مجموعه‌ای از پدیده‌ها و قابلیت‌های فراروانی در موجودات، از جمله انرژی حیاتی، تأثیرگذاری و اشكال آن، ادراكات فراحسی، انتقال اندیشه و ... 

این اثر نیز در شناخت حوزه متافیزیک و تشخیص مسائل علمی از خرافات پیرامون این موضوعات، راهگشاست.

 

 

 پدیده‌های انرژی زایی و ردیابی نشانه‌های روح زایی ـ 2

 

(مشاهده از دور ـ دید مضاعف)

 

پس از چاپ كتاب پدیده‏های انرژی‏زایی و ردیابی نشانه‏های روح‏زایی، به‌دنبال تكمیل تحقیقات‌‌ در زمینه قابلیت‏های فراروانی، در این کتاب به معرفی یکی از پدیده‌های شناخته شده با نام «مشاهده از دور»، پرداخته شده که بیش از سی سال است در برخی از کشورهای پیشرو در علم فراروان شناسی کاربرد بسیار یافته است.

 

 

مدیریت بحران

(روش برخورد با خطر)

 

این کتاب حاوی فرمول‌ها و روشهای پیشگیرانه و درمانی برخورد با خطرات و  بحران‌های معمول در حیطه کار و زندگی (متناسب برای اقشار و اصناف مختلف اجتماع) می‌باشد و به طور خلاصه این را آموزش می‌دهد که چطور خطرات ( ریسك‌ها) را کنترل کنیم و در دامشان نیفتیم.

 

  

 

کلیدهای طلایی تفکر

 

نشر«والسماء» به خاطر کمبود و فقدان منابع کاربردی جهت آموزش روشهای گوناگون تفکر ، با همکاری انجمن حرفه ای متفکران و محققان،در تهیه کتابهای کاربردی و قابل استفاده برای عموم در این عرصه برآمده و « کلیدهای طلایی تفکر» اولین کتاب از این دسته است .

 در واقع « کلیدهای طلایی تفکر» شروعی مناسب برای کسانی است که علاقه مند آموختن تفکرو ارتقای کیفیت و کمیت زندگی خود هستند. کتاب، پس از مقدمه ای کوتاه ، در 9 فصل به توضیح مفاهیم مختلف تفکری و البته به زبانی ساده و جذاب می پردازد و سپس تمرین های ساده ای نیز برای مهارت یافتن در روشهای مختلف تفکری ارائه می شود.

 

طب مكمل و روشهای درمان موازی

 

این مجموعه دو جلدی حاصل بررسی بیش از صد جلد از كتب موجود در زمینه طب مكمل و درمانهای حاشیه بوده و گردآوری كاملی از دانش متعارف در زمینه مكاتب درمانی باطن گرا و طب حاشیه محسوب می‌شود.

 

 

 

آنفلوانزای مرگبار

 

کسب آگاهی در موضوعات روز از جمله مواردی بود که استاد ایلیا همواره در راهبرد موضوعات تحقیقی در نظر داشته اند و این موضوع فقط محدود به حوزه تفکری و معنوی نمی شود. این اثر یکی از آثاری است که با توجه به موج بیماری آنفلوانزا در یک مقطع و جهت آگاهی بخشی عمومی و پیشگیری از خطر این بیماری، به توصیه ایشان شکل گرفت.

 

 

 

تفکر باطن گرا و بینش های باطنی ( قسمت اول )

 یکی از تأکیدات همیشگی استاد ایلیا در حین آموزشها اشاره به اهمیت و تاثیر تغییر بینش و افزایش شعور باطنی در متحول ساختن زندگی بشر است. این کتاب در راستای همین تاکید و نتیجه گردآوری و تالیف مقالاتی در زمینه تفکر باطن گرا و بینش های باطنی است.

 

 

شمنیزم ـ تولتك (دیدگاهها، فنون، تحلیل ها)

 این اثر به بررسی، تحلیل و تفسیردیدگاهها و روشهای فرزانگان تولتک می پردازد و سعی دارد به شکلی جامع، تمامی گفتنی ها درباره این معرفت کهن را گرد آورد. اهمیت چنین آثاری از این نظر است که به عنوان آثاری مرجع می توانند راهنمای خواننده در کسب شناخت صحیح باشند.

 

 

نوح آموز و درسهای تغذیه

 

این کتاب مجموعه ای است از مقالات جذاب و کاربردی درباره تغذیه و روشهای آن که بنا به توصیه و با راهبرد استاد ایلیا میم تهیه شده است.

 

 

 

تحقیقات و یافته ها (جلد اول)

 شامل مجموعه ای از نتایج آخرین تحقیقات و یافته های علمی در زمینه های مختلف از جمله طب، تغذیه، فن آوری، محیط زیست، روانشناسی و موضوعات اجتماعی که بنا به توصیه و با مشورت و راهبرد استاد ایلیا تهیه شده است.

 

 

لازم به ذکر است که فهرست کاملتری از کتب تهیه و منتشر شده تحت راهبرد مستقیم و غیر مستقیم استاد ایلیا میم را می توانید در مجموعه های "قربانیان عداوت" (در بخش کتابخانه الکترونیک) و "به کدامین گناه" ملاحظه فرمایید .

 

به اشتراک گذاری این مطلب

DeliciousDiggFacebookGoogle BookmarksBalatarinTechnoratiTwitterLinkedIn