خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

به روایت ال یاسین

اساتید باطنی روشهای خاصی برای انتقال تعلیم و تثبیت آن در شاگردان داشته و دارند. شیوه های آنها گاهی آنچنان عجیب و نامتعارف است كه ممكن است برای دیده ظاهربین، زننده به نظر برسد. اما در ورای ظاهر نامتعارف رفتارهای بزرگان می‌توان دلایل و حكمت‌هایی را یافت كه فاش كننده شعوری برتر در متن زندگی و تعلیمشان است.
یكی از این رفتارهای عجیب موضوع دفع و غربال شاگردان است.

مطالعه بیشتر...

به روایت ال یاسین

«هارون الرشید میخواست كسی را برای قضاوت بغداد تعیین كند. همه اطرافیانش گفتند: براى این كار كسی جز بهلول صلاحیت ندارد. بهلول را خواست و قضاوت را به وى پیشنهاد كرد. اما او نپذیرفت. از هارون الرشید اصرار بود و از او انكار.  ولی در نهایت بهلول یك شب مهلت خواست تا فكر كند. فردا صبح خود را به دیوانگى زد و سوار بر چوبى شده و در میان بازارهاى بغداد مى دوید و صدا مى زد دور شوید، راه بدهید اسبم شما را لگد نزند. مردم گفتند: بهلول دیوانه شده است! به هارون الرشید خبر رساندند و گفتند: بهلول دیوانه شده است. گفت: او دیوانه نشده ولی دینش را به این وسیله حفظ كرد تا در حقوق مردم دخالت نكند.»

مطالعه بیشتر...

اگر جمعیت ال یاسین فرقه بود

به روایت ال یاسین

این روزها، خبرهای تاسف انگیزی می شنویم در این باره که عده ای سعی دارند با اتكا به روشهای نادرست و به ناحق چهره فرزندان این سرزمین - آن هم از خدوم‌ترین آنها را- به بهانه فرقه سازی و فرقه گرایی مخدوش کنند و آنها را مورد آزار اذیت قرار دهند. با اینکه قبلاً مخالفت با فرقه و فرقه گرایی صریحاً در بیانیه های رسمی منتشره از سوی دفتر ارتباطات مردمی ایلیا «میم» اعلام شده ، ما همچنان شاهد پافشاری این عوامل بر فرقه بودن جمعیت ال یاسین هستیم.

مطالعه بیشتر...

به روایت ال یاسین

تاریخچه اعتقادات ملامتی گری به روایتی به قرن اول هجری قمری بر میگردد. مرکز این مکتب نیشابور در خراسان است و از پیشینیان این مکتب به ابوحفص نیشابوری و حمدون اشاره شده است. ملامتیه شیخ خود را قصار نیشابوری عنوان میکنند که نام وی احمد  است. ملامتیه بنام حمدونیه و قصاریه نیز شناخته میشوند. ابوصالح حمدون قصار از علمای قرن سوم هجری است و شهرت وی به تقوا و پرهیزگاری زبانزد مردم بود و در فقه و حدیت هم شهرت بسزایی داشت..  از او درباره ملامت گری نقل شده که «ملامت دست بداشتن از سود سلامت بود»

مطالعه بیشتر...


به نام آموزگار هستی..

تعلیم زنده زندگى مى‏بخشد و معلم زندگى زنده مى‏كند و زندگى مى‏آورد. تعلیم زنده كار معلم زندگیست.

از تعلیم زنده، زندگى زاییده مى‏شود و معلم زندگى زاینده زندگیست.

مطالعه بیشتر...

صفحه9 از9