خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

اتهامات روحانیت افراطی درباره استاد ایلیا رام الله (پیمان فتاحی)

نقد کتاب آفتاب و سایه ها

بعد از اینکه شنیدم شخصی بنام جناب آقای حجت الاسلام فعالی همزمان با دستگیری استاد توسط اداره ادیان، شروع به سخنرانی هایی درباره استاد کرده است و بطور سیستماتیک و برنامه ریزی شده ای جلساتی را در این باره می گذارد، درباره ایشان کنجکاو شدم  که اصلاً ایشان کیست. متوجه شدم که وی دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی بوده و در روزنامه کیهان و برخی از مراکز دیگر مشغول به کار  می باشد.

مطالعه بیشتر...

تفکر متعالی روبه بالاست. جهتش صعود است. بر اساس حضور الهی و برای آن است و نه در جهت تخریب بالا و آنچه در بالا و از بالاست. حقایق بالایی و باطنی و غیب را می پذیرد و برای انکار آن نمی کوشد بلکه به پذیرش آن سعی دارد.
این (تفکرمتعالی) می گوید تفکر به تنهایی یکی از راه هاست و آن می گوید همه راه ها تفکر است.

مطالعه بیشتر...

به روایت ال یاسین

«سپس پى در پى پیامبران خود را فرستادیم. هر بار كه پیامبرى بر ملتى آمد تكذیبش كردند و ما نیز آنها را از پس یكدیگر به هلاكت رسانیدیم و آنان را داستانها كردیم. پس، نصیب مردمى كه ایمان نمى‏آورند دورى از رحمت خدا باد.»

مطالعه بیشتر...

برگرفته از نشریه تفکر متعالی شماره 4- بهار 1385

 از طریق یك تئوری بنیادی  می‌توان به مسائل مختلف انسان پاسخ داد و اتفاقات گوناگون زندگی را تفسیر كرد. چنین نظریه‌های فراگیری را می توان نوعی جهان بینی (ثانویه) دانست كه بر پایه  آن‌ها، تبیین بایدها، نبایدها و چگونگی‌ها، در زندگی انسان میسر می گردد. بعنوان مثال نظریه  كوانتوم یك فرضیه كلیدی و اساسی است كه به واسطه  آن پاسخ گویی به بسیاری از سؤالات و ابهامات بشر ممكن می گردد.

مطالعه بیشتر...

به روایت ال یاسین

زندگی و مرگ حسین بن منصور حلاج، یکی از بحث‌انگیزترین حوادث تاریخ عرفان و تصوف بوده است. طی یکی از جلسات استاد به حلاج و متدهای گوناگون او طی مراحل مختلف زندگی‌اش اشارات مختصری فرمودند. اشارات ایشان به برخی از الگوهای عملکردی حلاج شامل این موارد بود: الگوی انتحاری، الگوی سفر، روش تفکری حلاج یعنی ریز کردن مسائل، افشای اسرار افراد از لابلای کلام آنها (که او را به حلاج‌الاسرار معروف کرد)، الگوی معجزه و سپس انکار آن و...

مطالعه بیشتر...