خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

به روایت ال یاسین
 
شاید بتوانم دیدگاه اولیۀ استاد را دربارۀ مبارزه اینطور بگویم که یکی از راههای پیمودن مسیر زندگی مبارزه است اما مبارزه بر خلاف آنچه غالباً گفته می شود، امری اجتناب ناپذیر است. برای رسیدن به هر هدفی ما باید مبارزه کنیم. مبارزه با موانع و مشکلات، مبارزه با سختی ها و ناتوانی ها، مبارزه با آنچه نمی دانیم و آنچه نمی خواهیم، تا بلکه به تحقق آن برسیم. اما از دیدگاه ایلیا راههای دیگری هم به موازات مبارزه وجود دارد که این راهها، زندگی را، صرفاً به مفهوم مبارزه، قابل قبول نمی داند...

مطالعه بیشتر...

به تبعیت از خود استاد كه برای مفاهیم و درس های مختلف از تمثیل ها و داستانها استفاده می كند باز هم برای شرح وضعیت امروز مثالهایی می زنم.
داستانی كه این روزها در بارۀ استاد مطرح است این است كه بعضی می گویند استاد معدن جواهرات است و برای اثبات نظر خود تجربه ها، دیده ها، دریافتها ، شنیده ها و مستندات و شواهد فراوان دارند . بعضی از آنها جواهراتی در كیف ها و جیب ها و خانه هایشان دارند و می گویند آن را از آن معدن برداشت كرده اند.

مطالعه بیشتر...

به روایت ال یاسین


 «پیش داوری قطعی تو را به سمت پس داوری منطبق بر آن به پیش می‏ برد. اگر پیشاپیش بگویی چیزی هست، روند افکار تو و کارکرد اندیشه تو خودبخود به گونه ‏ای خواهد شد که اثبات کند چیزی هست و اگر هم بگویی چیزی نیست یا به بیانی چیز دیگری هست، تو خودبخود به همان سمت پیش خواهی رفت. کسانی که می‏ گویند غیبی در کار نیست و بر این اندیشه خود تاکید دارند، آنها متوجه چیزهایی خواهند شد که نظرشان را تایید می ‏کند و احتمالاً به دلایل و شواهدی برای تایید این فکر موهوم، دست خواهند یافت و آنهایی که می ‏گویند غیب هست، تا بیخ دندان به دلایل و شواهدی مجهزند که این حقیقت را اثبات و تایید می ‏کند.»

 ایلیا «میم»

مطالعه بیشتر...

بعد از شایعات و دروغ سازی ها و جعلیاتی كه ادارۀ ادیان بطور مستقیم و ازطریق واسطه ها و نفوذی های خود در بارۀ استاد منتشر كرد تصمیم گرفتم این شایعات را در كنار واقعیات و تجربیات چند ساله ام تجزیه و تحلیل كنم تا بدانم استاد كیست و ارتباط من با او چیست ؟‌
از فرض اول شروع می كنم كه با همۀ زندگی ام می توانم از آن دفاع كنم . یعنی ازچیزی كه حقیقتش می دانم تا آنچه با هزار دلیل می دانم دروغ و جعل واقعیت است.

مطالعه بیشتر...

اِبا (ادارۀ برخورد با ادیان), همفكران اِبا (اِبائیان) و بطور كلی القاعدۀ فرهنگی و طالبان مذهبی, هر كسی را كه مثل آنها فكر نمی‌كند, هر كسی كه با نفرت و بدخواهی نمی‌اندیشد, هر كسی كه برای دیگران هم حق حیات و اندیشه و آزادی قائل است, هر كسی كه نفرت انگیز و دافع نیست را شیطان و شیطانی می‌نامند..

مطالعه بیشتر...