خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

بررسی تاریخ رفتار با بزرگان و بازیابی عناصر تحریف و تخریب چهره اساتید معنوی نشان می دهد که اکثر اتهامات وارده به آنها از محدوده مشخصی خارج نبوده است. مرور شرح برخوردها با بزرگان گویاست که همیشه گروه‌های معینی در برابر منتخبین الهی ایستاده و مانع تحقق عدالت و بیداری و آزادی مردم و رشد ایمان و تحقق توحید راستین می‌شوند. این عده یا در زمره حاکمان بوده‌اند یا منافقان و یا منکران خدا، که از این سه گروه منافقان از همه خطرناک ترند، چون حاکمان از طریق منافقان به اهداف خود دست می‌یابند.

مطالعه بیشتر...

برگرفته از نشریه حرکت دهندگان شماره  4 و 5- تابستان  1384

(به جای قسمت سوم نوح آموز)[1]
 
[2]سال گذشته بنا به توصیه ایلیا«میم» تصمیم گرفتم زندگی نوح را كه گزارش بسیار مختصری درباره آن موجود است تجزیه و تحلیل كنم و اصول و روش‌های نوح و پدران او را درباره سلامتی، سالم زیستن و طول عمر بازیابی و استخراج كنم. راستش اطلاعات اولیه مربوط به این كار خیلی محدود است. كل آن در حد یك صفحه است و قسمت مفید آن كه با كار مورد نظر تناسبی داشته باشد، دو سه پاراگراف بیشتر نیست.

مطالعه بیشتر...

خیلی از افراد قدر و ارزش رهبری را نمی دانند. به نظر آن‌ها رهبری مخصوص یك عده انگشت شمار است كه در رأس شركت‌ها و بنگاه‌ها می‌نشینند. این عده نمی‌دانند در اثر نیاموختن چم و خم رهبری چه فرصت‌هایی را از دست می‌دهند. رهبری یعنی نفوذكردن، و هركس در روز معمولاَ تلاش می‌كند بر چند نفر دیگر نفوذ كند. هر یك از ما در برهه‌ای از زندگی در جایگاه رهبری قرار می‌گیریم و یك وقت متوجه می‌شویم هیچ كس از ما پیروی نمی‌كند.

مطالعه بیشتر...

 وقتی تكه ابری متراكم می شود،  آسمان تیره و برگ ها در هوا سرگردان می شوند. می فهمیم كه طوفان خواهد شد. در می یابیم كه بعد از طوفان باران زمین های پایین دست را مشروب خواهد كرد و فردا آسمان شفاف خواهد شد. تمام این وقایع در آینده رخ خواهند داد اما چطور آنها را پیش بینی می كنیم؟

مطالعه بیشتر...

شیوا (نازی حسامی)
 
آیا نوع نگاه ما می‌تواند در تفكر ما تاثیر بگذارد؟ درك و دریافت ما از حقایق و میزان برخورداری ما تا چه حد متاثر از نگاه ما به آنهاست؟ آیا باورها و دریافت‌های ما نگاه ما را می‌سازد یا این‌كه نگاه ماست كه باورهای ما را شكل می‌دهد؟ نگاه خلاق چیست؟ نگاه خلاق با تفكر خلاق چه رابطه‌ای دارد؟

مطالعه بیشتر...