خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

برگرفته از نشریه تفکر متعالی شماره 3- زمستان 1384

به قلم :  پِريا (شباب حسامي)

مقالة سلاح ها و ابرسلاح ها داراي دو قسمت است. در قسمت اول كه مقدمه‌ايست براي قسمت دوم، روند پيدايش سلاح‌هاي مدرن و فوق‌مدرن موردنظر قرار مي‌گيرد و جريان رقابت تسليحاتي جديد به‌صورت اشاره‌اي بازگو مي‌شود. در قسمت دوم مقالة نسل سلاح‌هاي كهن _ جديد كه عموماً سلاح‌هايي باطني و متكي به توانمندي‌هاي ذهني و نامتعارف انساني‌اند، مورد بررسي قرار مي‌گيرد كه در پايان به بحث ابرسلاح و فتح جهان ختم مي‌شود. براي ارتباط با قسمت دوم، خواندن قسمت اول، اگر چه ممكن است غيرباطني به‌نظر بيايد، لازم است. به نظرم همين بحث اول هم، هشدارهايي باطني را در دل خود دارد.

مطالعه بیشتر...

حامیان ایلیا

این روزها فریاد وا اسلاما عجیب پیچیده و هر کس از گوشه ای به اسم درد دین چماقی به دست گرفته و به دیگران می تازد. از جمله چماق های فرهنگی که مدتی است ابزار دست دایره مذاهب شده برچسب «فرقه» است که از موسوی و طرفداران موج سبز تا استاد ایلیا و جمعیت فرهنگی ال یاسین همه را آلوده سیاه نمایی های تبلیغاتی کرده است.

مطالعه بیشتر...

و ما لهم به من علم ان ینبعون الا الظن وان الظن لایعنی من الحق شیئا
آنها بدون علم چنین چیزهایی می‌گویند و تنها از گمان خود پیروی می‌کنند و گمان هرگز انسان ها را در شناخت حقیقت یاری نمی‌دهد (سوره نجم ایه 28)

مطالعه بیشتر...

لا اله الاهوالحی القیوم

منصورون-فرزندان ایلیا

فرض را بر این می گیریم كه ما یاران وفادار ایلیا نیستیم. ما دوستداران او نیستیم. ما با او پیوند و ارتباطی نداریم. بلکه ارتباط ما یک رابطۀ ریاضی وار و مکانیکی است. فرض را بر این می گیریم که ما نه اهل عشق و دوستی هستیم، نه اهل قدرشناسی و ارتباط معنوی. فرض را بر این می گیریم که ما دلّال هستیم. شاگردانی که هویت اولیۀ آنها معامله گری و دلالی است و نه خدمتگزار و وفادار به خداوند و آنکه با اوست.

مطالعه بیشتر...

مطابق نظر یکی از محققان برجسته در زمینه مطالعات گوروئیسم و رئیس مرکز تحقیقات و ارزیابی جریانهای معنوی ، معلمان معنوی را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد؛ شامل اساتید کوچک (گوروها) ، اساتید بزرگ و آواتارها .

مطالعه بیشتر...