خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

هكا؛ روش معجزه

(قسمت اول)

به روایت ال یاسین

«كلمات انسان سرنوشت او را بوجود می‌آورند. اندیشه‌ها زندگی سازند. آنچه به خود می‌گویی همان را از زندگی خواهی شنید. از كلام تو بر تو حكم می‌شود. تو همانی كه می‌اندیشی...» پیامی كه در چنین عباراتی نهفته است بیان كنندۀ یكی از مهم ترین و اساسی ترین اصول باطنی است. طی یك قرن اخیر، صدها كتاب توسط دانشمندان و محققان علوم مختلف در بارۀ این اصل بزرگ نوشته شده است و در عصر حاضر مهم ترین روش ایجاد تغییرات در زندگی فردی و اجتماعی بهره گیری از اصل كلام سازنده است. برپایۀ این اصل دهها هزار صفحه متن محققانه نوشته شده و آزمایشهای بسیاری صورت گرفته است. این اصل می‌گوید زندگی انسان از اندیشه‌های (كلمات) او ساخته شده است بنابراین با تغییر اندیشه‌ها می‌توان، هر نقطه از زندگی را تغییر داد. آشكاری و اكتشاف دوبارۀ این اصل بزرگ در اواخر قرن نوزدهم و در غرب، سبب بوجود آمدن تكنیك‌هایی برای حصول موفقیت در زندگی شد و دهها تكنیك مختلف بر همین اساس بوجود آمد.
محتوای عموم تكنیك‌های موفقیت یك چیز است و آن قوانین معنوی و باطنی تحقق خواسته‌ها و وقوع موفقیت هاست اما شكل این تكنیك‌ها با یكدیگر متفاوت است.
یكی از محورهای اصلی تكنیك‌های موفقیت چگونگی استفاده از قدرت فكر و كلام برای ایجاد تغییر در زندگی است. ساده ترین و ابتدایی ترین تكنیك استفاده از اصل قدرت اندیشه و كلام، بهره گیری از تلقین به نفس است. در این روش، ما اندیشه‌های خود را از طریق تلقین اندیشه‌های جدید تغییر می‌دهیم و به برنامه ریزی ناخودآگاه می‌پردازیم. تلقین به نفس روشی قدرتمند محسوب نمی‌شود و بیشتر متكی به پشتكار، تمركز و باورپذیری فرد است. بعد از گسترش تكنیك تلقین به نفس در غرب و بویژه فرانسه و آلمان، روش دیگری به نام هیپنوتیزم بعنوان ابزار تغییر اندیشه‌ها در برنامۀ كار متخصصین مربوطه قرار گرفت...
كوئه، دكتر داروسازی كه به دلیل توانمندی گستردۀ اصل فكر خلاق به شدت تحت تأثیر قرار گرفته بود، متد دیگری را پی ریزی كرد كه به نام خود او مشهور شد (متد كوئه). روش‌های جدید روزبروز توسط محققان علوم مختلف عرضه می‌شد. همۀ این روش‌ها می‌خواستند به گونه‌ای قدرت فكر و كلام را در راستای اهداف زندگی انسانی، مورد بهره برداری قرار دهند. آخرین مدل تكنیكی كه برای استفاده از قدرت فكر و كلمات، در سطح جهانی عرضه شده است، ان ال پی می‌باشد.
اما استفاده از توان فكر و كلام موضوعی است كه به هزاران سال قبل بازمی گردد و باید گفت كه در عصر جدید بازسازی و شبیه سازی دوباره‌ای از روش‌های كهن صورت گرفته است. با این حال توانایی و كارآمدی روش‌های كهن كلامی و اندیشه‌ای در مقایسه با روش‌های جدید، بوضوح متفاوت است. روش‌های كهن كه عمدتاً با اتكاء به علوم اسراری، كتب مقدس و دانش شهودی طراحی شده اند، از قدرت و اثر گذاری بسیار بیشتری برخوردارند.
در این میان كالیما یكی از كهن ترین و قوی ترین روش‌های بكارگیری توانایی فكر و كلام در الاهیسم باطنی می‌باشد. هزاران سال قبل از میلاد مسیح، كالیما توسط كاهنان بزرگ و كارورزان خبرۀ باطنی بكار گرفته می‌شد و ایشان با استفاده از روش كالیما به كارهای حیرت انگیز و خارق العاده‌ای دست می‌زدند. كالیما از كلمات و اندیشه‌ها و تصاویر استفاده می‌كند. رویاهای جهانی و رویای فردی را بكار می‌برد. تأثیر خاص زمانها و مكانها را در نظر می‌گیرد. در فهم و ادراك فرد ریشه می‌دواند و شهودات فردی را به میدان می‌كشاند...
كالیما به دلیل ویژگی خاص خود شباهت عمده‌ای با روش‌هایی مانند تلقین به نفس، تلقین هوشیارانه، هیپنوتیزم یا عبارات تأكیدی و ان ال پی ندارد. حوزۀ اثر گذاری كالیما كه از اعماق كلام خدا و متون مقدس استخراج شده است بسیار گسترده‌تر از حوزۀ اثرگذاری تلقین به نفس یا روش‌های مشابه است. حیطه‌هایی كه كالیما دارای قدرت تغییر در آنهاست بسیار وسیع‌تر از حیطه‌های كارایی روش‌های جدید است. كالیما را می‌توان مانند یك مشعل بزرگ دانست و روش‌های جدید را به شعله‌های شمع تشبیه كرد...
نابودی انسان در زبانش نهفته؛ از خودت محافظت نما كه دچار چنین زیانی نشوی. کتاب مقدس
هوشمندی بكار رفته در كالیما همان شعور الاهیست زیرا كالیما از كلام خدا برآمده و دارای همان قدرت و شعور نهفته است. كالیما مانند مروارید و جواهرات است كه باید آن را با صرف تلاش بسیار بدست آورد، حفظ كرد و برای زندگی خوبتر و تحقق اهداف و قصدها بكار برد.
 
«حرفها وقایع اند. بفهم چه می‌گویی و وقایع زندگی ات را به کنترل در آور.»
 
«كلام هماهنگ زندگی به بار می‏آورد و كلام ناهماهنگ درخت زندگی‏ات را بی‏بار می‏كند و بر بار سنگین رنج‏ات می‏افزاید.»
 
« انسانها از نواحی مختلف روح خود و با تكیه بر قسمتهای مختلف مغز و ذهن خود حرف می‏زنند و همین محل صدورهای مختلف، ویژگی‏های كلام آنها را تغییر می‏دهد و آنرا شدید و ضعیف می‏سازد.»
 
 «كلمات خود را می‏سازند. هسته یك درخت در درون خود دارای آن چیزیست كه لازم است آنرا تبدیل به درختی كامل كند و این مثال كلام انسان است. كلام می‏تواند همان چیزی را به تجسم درآورد كه در خود دارد، قصدهای گوینده خود را.»
 
«انسان وارث خداوند است. همان خدایی كه روش او كن فیكون است... ارث خود را، میراث فرمانروایی را، از خدای زنده ای كه هرگز نمی‏میرد به تسلیم دریافت كن و وعده او را بپذیر كه فرمود تو را مانند خود كنم كه به هر چه بگویی باش بشود»


منبع: آمین 1 ( ایلیا، خدا با من است)

به اشتراک گذاری این مطلب

DeliciousDiggFacebookGoogle BookmarksBalatarinTechnoratiTwitterLinkedIn