خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

همان طور که حیطه باطنی با حیطه ظاهری متفاوت است و شرایط و قوانین و امکانات این دو حوزه با هم فرق می­کند، روش قضاوت کردن در این دو حیطه هم نمی­تواند یکسان باشد. به کارگیری روش باطنی برای قضاوت ظاهری اشتباه است. عکس آن هم اشتباه است.(1)
اسرار خدا را به قضاوت نگیر که تو را به بازی می­گیرد و آشفته­ات می­کند. اسرار را به قلبت بگیر. چشم­ات را در سینه­ات بگشا و از پشت پلک­هایت نگاه نکن که از این نگاه جز پلک هایت را نمی بینی و اگر می­بینی اوهامی­ست بر پرده پلک­هایت. اگر با قلب­ات ببینی می­شود آن­چه می­بینی. (2)

مطالعه بیشتر...


( مربوط به سال های 1375 تا 1378 در سن 23 تا 26 سالگی)
• اگر بینش خود را تغیـیر دهید بینش هستی نسبت به شما دگرگـون می شـود و زندگی، خود را به گونه ای دیگر بر شما آشکار می سازد.(1)
• اگر از بالا به مسائل خود نگاه کنید، ناچیز می شوند. اقتدار مسائل از برخورد روبه رو یا رو به بالای شماست و هم در محدود بودن فضای درونی وقوع آن.(2)

مطالعه بیشتر...

زندگی انسان به نگاه خداست

با الهام از «لا اله الا الله»
(جلسۀ چهارم)

زندگی انسان به چیست؟ به تلاش او؟ اگر اینطور است چرا امروز و در تاریخ بشر بسیاری از تلاشگران پركار به جایی نرسیدند اما بعضی با تلاشی اندك به نتایج بزرگ رسیدند؟ اگر به تلاش است چرا فقرا كه بسیار بیشتر از اغنیا تلاش می‌كنند بسیار كمتر برخوردارند؟ می‌فرماید لیس للانسان الا ما سعی. اما این سعی آن تلاشی نیست كه در مفهوم مصطلح مرسوم است...[1]

مطالعه بیشتر...

 

 

 

آلوده نفاق نشوید

این فصل را با یادآوری سخنانی از استاد ایلیا «میم» درباره نفاق و منافق شروع می كنیم زیرا می دانیم كه بزودی منافقان از خودشكنی ها و صداقت خالصانه معلم ما ایلیا «میم» حداكثر بهره برداری مغرضانه را خواهند برد همانطور كه پیش از این با بافته های موهوم خود اینكار را كردند.

مطالعه بیشتر...

با الهام از آیه «و جعلنا من الماء كل شى‏ء حی»
 (قسمت اول)
 

الگو های طبیعت ، الگو هایی برای حل مسائل بشر و زندگی هماهنگ اند.    ایلیا «میم»

آب یکی از عجیب ترین و باعظمت ترین چیزهای عالم است. و یکی از عجیب ترین آیات قرآن همین است: و من الماء کل شیء حی. چطور می‌شود تصور کرد که همه چیزهای زنده، همه موجودات عالم، میلیاردها میلیاردها موجود زنده، وجودشان براساس آب باشد. چه اسراری در آب است که می‌تواند با چنین وسعت جهان آسایی کارساز و زنده کننده و شیءساز باشد؟ حیات به آن است و با آن عملی می‌گردد از اینرو آب را راز حیات می‌گویند.

مطالعه بیشتر...