خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44«قالَ اِنّی جَاعِلُکَ لِلنّاسِ اماماً»

پیشوای الهی کدام است و نشانه‌های رهبران راستین چیست؟. . . او راه می‏برد پس راه را می‏داند و بر حركت دادن و حركت كردن در راه تواناست. بیش از سایرین مسئولیت‏پذیر است و بزرگ‏ترین مسئولیت‌ها را عملاً پذیرفته و فعال‏ترین است. پس بیش از همه به فكر همه است و كمتر از همه به فكر خودش. از خود گذشته است و از همه بیشتر در خدمت مردم خویش است. از همه آنان دلسوزتر است. دلسوزی و محبت به امتش از همه هماهنگ‏تر و ضروری‏تر است. او موجودی قدرتمند و بزرگ است و ضعیف نیست. قدرتش از نوعیست كه برای تحقق رسالت رهبری‏اش ضروری‏ست و از این نظر، او از همه قوی‏تر و بزرگ‏تر است.

مطالعه بیشتر...

موفقیت را در طول زمان می‏توان تعریف كرد نه در هر نقطه از طول زمان. هر كار موفقی حاصل توافق مثبت جهانهاست. (1)
 هر پایانی ممكن است نقطه آغازی برای نقطه آغاز پیشین خود باشد. و هر آغازی شاید پایانی برای پایان خویش است. (2)
 هر در بسته‏ای را نكوب و از هر در بازی عبور نكن. برای حل مسائل ذهنی همیشه از در وارد نشو. بعضی وقتها از پنجره یا پشت بام یا با ایجاد حفره‏ای در دیواره‏های ذهنت وارد شو.(3)

مطالعه بیشتر...

به روایت یکی از همراهان قدیمی
 
از همان دوران نوجوانی، یکی از جنبه های مشاهده ای و تحقیقی ایلیا «میم»، دانسته یا ندانسته، در ارتباط با تفکر متعالی بود.
به نظر من، در آن زمان (نوجوانی) این تحقیقات و مشاهدات کاملاً پراکنده، غیرمنسجم و حتی آشفته بود و آن زمان، برنامۀ خاصی برای این موضوع نداشت و به نظرم خودِ او هم در حال تجربه کردن و کشف کردن بود.

مطالعه بیشتر...ایلیـاسا (گزیده‌ی قسمت اول)

در روش نورانی حمله نمی‏كنی و دفاع نمی‏كنی بلكه مهار می‏كنی و به كنترل درمی‏آوری. نه تحمیل می‏كنی و نه تحمل بلكه واقعیت را حمل می‏كنی. در روش نورانی با جنگیدن می‏جنگی و با صلح مصالحه می‏كنی. به‌جای مقاومت، نیروی مهاجم را بر علیه خودش به‌كار می‏گیری و یا در توافق غلبه می‏یابی. به‌جای مقابله مفاهمه را به میان می‏آوری، صید كردن را بر شكار كردن ترجیح می‏دهی و انعطاف‏پذیری را به‌جای خشكی و شكنندگی برمی‏گزینی. كارها را آسان می‏گیری و به سادگی با آنها مواجه می‏شوی. قدرت شرارت را در عین قبول واقعیت آن، انكار می‏كنی زیرا شاید واقعیت داشته باشد اما حقیقت ندارد.

مطالعه بیشتر...

قضاوت، پیچیده و پر اشتباه است. تا مجبور نشدی قضاوت نکن.(1)
قضاوت میان دو نفر عموماً قضاوتی میان افراد مختلف است زیرا در هیچ اتفاقی تنها دو نفر دخیل نیستند.(2)
غالباً حق با هر دو طرف دعواست لکن یکی بیشتر بر حق است و دیگری حق کمتری دارد.(3)
قاضیان بزرگ با کمترین قضاوت، بیشترین عدالت را جاری می­سازند.(4)

مطالعه بیشتر...