خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

هما ( هنر مبارزه الهی)

اگر مجبور به جنگید، با حداکثر هوشیاری و تدبیر بجنگید. پهلوانان و قهرمانان امروز قدرتشان از نوع هوشمندی و اطلاعات است. پس برای نابودی دشمن همه بررسی ها و برنامه ریزی های لازم را انجام بده. در آشفتگی و شتابزدگی واكنش نشان نده اما دشمن را وادار كن در چنین شرایطی عمل كند. صبور باش اما فرصت را هم از دست نده. روش‌‌ات را هر چه بیشتر بر هوشمندی و تفكر متكی كن تا ابزار فیزیكی.

مطالعه بیشتر...

همان‌‌‌‌طور كه با سی و شش روش می‌‌توانید تفكر كنید مبارزه كردن هم با سی و شش روش امكانپذیر است. چیزی كه اكثر مردم  به عنوان مبارزه می‌‌شناسند جزیی از كل مبارزه است و آن غالباً مفهوم حمله مستقیم است  اما در شیوه‌ مبارزه‌ متعالی، مبارزه با روش‌‌های دیگری هم رخ می‌‌دهد و به نتیجه می‌‌رسد. روش‌‌هایی كه آن‌‌ها را تنها در شیوه‌‌های مبارزه بزرگان مبارزه و بزرگ مردان مبارز می‌‌توان یافت. در مبارزه متعالی كه تجسمی از هنر تفكر متعالی و تعلیم حق است اساساً از شیوه مبارزه دینامیك استفاده می‌‌شود. در هر زمان به تناسب شرایط باید به شیوه ایی هماهنگ مبارزه كرد ، حركت كرد و تفكر نمود.

مطالعه بیشتر...

در روش مبارزه با استراتژی آینه‌‌ای یا انعكاسی، مبارز همان كاری را با دشمن می‌‌كند كه دشمن در حال انجام است، او ظاهر و باطن رفتارهای دشمن را فهم می‌‌كند و همان فهم را بر علیه او بكار می‌‌بندد. اگر دشمن او را محكوم كرد او هم دشمن را محكوم می‌‌كند اما چون فقط یك آینه نیست بلكه آینه‌‌ای زنده و هوشمند است پس از بهترین و مؤثرترین روش‌‌ها استفاده می كند.

مطالعه بیشتر...

مردم و حكومت ها با فرستادگان خداوند چگونه برخورد كردند؟ این را خداوند در قرآن بارها بیان كرده است. انبیاء الهی و مردان خدا، غالباَ از طرف مردم و حكومت های زمان خودشان متهم و محكوم شده اند.

مطالعه بیشتر...

ویژگی‏های مشترك رهبران الهی

(‌قسمت اول)

پیشوای الهی کدام است و نشانه‌های رهبران راستین چیست؟. . . او راه می‏برد پس راه را می‏داند و بر حركت دادن و حركت كردن در راه تواناست. بیش از سایرین مسئولیت‏پذیر است و بزرگ‏ترین مسئولیت‌ها را عملاً پذیرفته و فعال‏ترین است.

مطالعه بیشتر...