سخنگوی جمعیت ال یاسین درخارج از کشور در مصاحبه ای با رادیو آزادگان،پخش احتمالی فیلمهای اعتراف از استاد ایلیا(آقای پیمان فتاحی) و دیگر اعضای جمعیت را در صدا و سیمای ایران را فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد

مطالعه بیشتر...

بنابر اطلاعاتی که به تازگی به دست آمده است، برخی از تكراری ترین خطوط تهدیدات بازجویان پرونده، حكایت از یك نقشه گسترده برای تخریب اجتماعی استاد ایلیا دارد.

مطالعه بیشتر...

رادیو پارس، روز دوشنبه اول تیر ۱۳۸۸ (۲۲ ژوئن ۲۰۰۹) مصاحبه ای را با سخنگوی خارج از کشور جمعیت ال یاسین؛ یلدا نورشاهی ترتیب داد.مروری گذرا بر رفتارهای غیر انسانی از طرف مامورین امنیتی نسبت به اعتراض صلح آمیز بیش از دویست نفر از اعضای جمعیت ال یاسین در طی دوازده روز تحصن و اعتصاب غذا در مرقد امام  و نحوه برخورد خشونت آمیز این مامورین، در دوازدهمین روز تحصن نسبت به این جمع، از مهمترین موارد ذکر شده در این گفتگو بود. 

مطالعه بیشتر...

طبق آخرین اخبار رسیده از بند امنیتی 209 اوین، دایره مذاهب وزارت اطلاعات ایران شرط آزادی اعضای دربند جمعیت ال یاسین را ضبط فیلم تخریبی بر علیه رهبر این جمعیت برشمرده است. علت آزاد نشدن اعضای دربند ال یاسین از جمله خانم نازی حسامی، استفاده از این افراد به عنوان اهرم فشار بر پیمان فتاحی (استاد ایلیا) اعلام شده است.

مطالعه بیشتر...

ایلیا ؛ معلم بزرگ تفکر یا بزرگترین قربانی تفتیش عقاید؟
 
استاد ایلیا رهبر و راهبردکننده « انجمن حرفه ای متفکران و محققان »  به جرم تعلیم زندگی متعالی، به اتهام آموزش روش های تفکر و اندیشیدن و به دلیل ارائه نظریات بدیع و فرمولهای کاربردی برای متعالی زیستن، بیش از یک سال است که در زندان جلادان اندیشه به سر می برد.

مطالعه بیشتر...

گزارشهای رسیده از وضعیت پرونده رهبر جمعیت ال یاسین، از درخواست های ناجوانمردانه دایره مذاهب وزارت اطلاعات از این معلم بزرگ تفکر حکایت می کند.

مطالعه بیشتر...

سر انجام پس از ماه ها بی خبری و پی گیری اعضای کانون حقوق بشر و روابط بین الملل آیا برای تبیین وضعیت پیمان فتاحی (استاد ایلیا) رهبر جمعیت ال یاسین و سایراعضای دربند، جزئیات تکان دهنده ای از شکنجه های شدید جسمی و روانی استاد ایلیا فاش شد. گزارش پیش رو، مجموعه گردآوری شده اطلاعاتی است که اخیراً از زندانیان آزاد شده و خانواده های برخی از زندانیان به دست آمده است.

مطالعه بیشتر...

 در حالی که کارنامه دولت دهم از جعل و دروغ آشکار خبر می دهد، دیده می شود که دولت محمود احمدی نژاد تخریب و محکومیت رهبران فکری جامعه را راه حل مسائل پیش روی دستگاه قدرت می داند.

مطالعه بیشتر...

طبق آخرین اخبار منتشر شده از وضعیت پرونده جمعیت ال یاسین، مسئولین پرونده، رهبر دربند این جمعیت – آقای پیمان فتاحی- را تهدید کرده اند که "برای تخریب اجتماعی تو، پرونده را از حالت سیاسی- امنیتی خارج کرده و از طریق شاکی سازی خصوصی، رویکرد پرونده را تغییر می دهیم."

مطالعه بیشتر...

رادیو پارس، روز دوشنبه هشتم تیر ۱۳۸۸ (۲۹ ژوئن ۲۰۰۹) مصاحبه ای را با سخنگوی خارج از کشور جمعیت ال یاسین؛ یلدا نورشاهی ترتیب داد.

مطالعه بیشتر...

با توجه به اخبار منتشر شده در روزهای اخیر، دایره مذاهب وزارت اطلاعات برای درهم شكستن استاد ایلیا (پیمان فتاحی)، علاوه بر شكنجه های فراوان جسمی، به شدت ایشان را مورد آزارهای روانی (شكنجه سفید) قرار داده و دامنه ی تهدیدات خود را به خانواده و سایر پیروان گسترش داده اند.

مطالعه بیشتر...

تحصن آرام نمایندگان شورای عمومی جمعیت ال یاسین در حرم امام خمینی (ره) که با درخواست ملاقات با رهبری در این بارگاه متحصن و روزه دار شده بودند با توهین و ضرب و شتم ماموران امنیتی پاسخ گرفت.

مطالعه بیشتر...

پنجمین روز از اعتصاب غذای نمایندگان شورای عمومی ال یاسین در حالی سپری می شود که هنوز به مطالبات این جمعیت رسیدگی نشده و تنها یکی از متولیان حرم امام- قول مساعد مذاکره با حجت الاسلام سید حسن خمینی را به اعتصاب کنندگان داده است. یکی دیگر از مسئولین حرم نیز به آنان اعلام کرده که نامه ها و خبرهای شما به مسئولین مربوطه از جمله وزارت کشور رسیده است.

مطالعه بیشتر...