خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

یکی از نخ‌نماترین استراتژی های بکار برده شده توسط دایره مذاهب، ترور شخصیت و تهاجمات رسانه‌ای گسترده علیه چهره‌های اندیشمند فرهنگی و اجتماعی است.

مطالعه بیشتر...

خانم شباب حسامی (پِریا) یکی از روزنامه نگاران و نویسندگان متبحر و صاحب سبک ایرانی است که در طی مدت کوتاهی توانست آثار ماندگاری در عرصه فرهنگ و اندیشه بر جای بگذارد.

مطالعه بیشتر...

بعد از اینکه شنیدم شخصی بنام جناب آقای حجت الاسلام فعالی همزمان با دستگیری استاد توسط اداره ادیان، شروع به سخنرانی هایی درباره استاد کرده است و بطور سیستماتیک و برنامه ریزی شده ای جلساتی را در این باره می گذارد، درباره ایشان کنجکاو شدم  که اصلاً ایشان کیست. متوجه شدم که وی دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی بوده و در روزنامه کیهان و برخی از مراکز دیگر مشغول به کار  می باشد.

مطالعه بیشتر...

1.     به نظر شما علت ترور فرهنگی استاد ایلیا چیست و اداره برخورد با ادیان از این کار چه هدفی را دنبال می‌کند؟
بهتر است قبل از هر چیز کمی از پیشینه تخریب‌ها علیه استاد بگویم. بعد از سال 1382 حملات تخریبی از جانب بعضی افراد و مراكز علیه استاد ایلیا شدت بیشتری پیدا كرد. دایره مذاهب وزارت اطلاعات، به شکل رسمی و جدی وارد حوزه تخریب و ترور فرهنگی شده بود. البته این حملات تا مدتها افکار عمومی را مورد هدف قرار نداده بود.

مطالعه بیشتر...

در حین رانندگی موبایلم زنگ زد. موبایل روی صندلی عقب بود و نمی‌توانستم جواب بدهم.چند بار زنگ زد اما موفق به جواب دادن نشدم. ظهر متوجه شدم كه از طرف دایره مذاهب است.تماس از طرف آقای م. بود كه رابط اولیۀ ادارۀ ادیان با من و بچه‌ها محسوب می‌شد. همان حوالی ظهر یك بار دیگر زنگ زد و گوشی را برداشتم. خیلی عصبانی بود و با بداخلاقی و حالتی توهین آمیز گفت كه چرا به تلفن جواب نداده ام.

مطالعه بیشتر...

بتازگی سه تن از شاگردان استاد ایلیا‌(پیمان فتاحی) طی برگزاری دادگاهی به دلیل چاپ تصاویر استاد ایلیا و عدم همکاری با بازجویان دایره مذاهب وزارت اطلاعات، به اقدام علیه امنیت ملی متهم و به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

مطالعه بیشتر...

نجات تو در دروغ و انکار و تحریف است (بخشی از نامه یکی از اعضا به رهبری)

اسم من... مهندس سخت افزار کامپیوتر و مدیر مسئول نشریۀ تفکری... ـ اولین نشریه در زمینۀ دانش تخصصی تفكر هستم। ادارۀ ادیان از من خواسته است شهادت دروغ بدهم و مرا تحت فشار گذاشته است كه از معلم خود شكایت كنم و به دروغ به او نسبت شیادی و كلاهبرداری بدهم. آنها مدتهاست از من می‌خواهند كه در بارۀ استاد ایلیا«میم» طرح اتهام دروغین كنم و به او نسبت كذب و خلاف بدهم. من هم مثل دهها هزار نفر از جوانان و تحصیل کردگان این مملكت، یکی از شاگردان استاد ایلیا «میم» هستم.

مطالعه بیشتر...

طی آخرین اخبار از وضعیت کیوان فتاحی (برادر پیمان فتاحی)، دادگاه تجدید نظر تهران محکومیت وی را به 26 ماه حبس افزایش داد.

مطالعه بیشتر...

در همان اولین جلسۀ احضار به دایره مذاهب آنها درخواست خیلی عجیبی را مطرح کردند. از من خواستند که به زندگی شخصی استاد نفوذ کنم و در بارۀ او جاسوسی کنم. البته چند ماه قبل از بعضی دوستانم شنیده بودم که ادارۀ ادیان از همسر استاد هم خواسته بود تا اگر استاد آزاد شد با اداره همکاری کند و بر علیه استاد جاسوسی کند.

مطالعه بیشتر...

مطالعه بیشتر...

حدوداً اسفند ماه سال 1385 بود که یک شب در جلسه ای در حضور استاد [ایلیا «میم»] بودیم. ایشان مطالبی را در باره  برخورد حکومت با بچه ها فرمودند و اشاره به این کردند که همه آمادگی های لازم، تأمین، و تدابیر مرتبط با موضوع اتخاذ شده است. آن زمان اوج تهدیدات بود و هر لحظه گمان می رفت که آنها برخورد علنی را شروع کرده اند. روزنامه کیهان که ستاد راهبرد افراطیان محسوب می شود، از چند ماه قبل فعال شده بود.

مطالعه بیشتر...

به نام خدا

من فریب خوردم در یکی از روزهای تابستان سال 1386 ازطرف « دفتر پیگیری های وزارت اطلاعات » با من تماس گرفتند . محترمانه از من دعوت کردند که به آنجا بروم تا در بارۀ موضوعاتی صحبت کنیم . لهجۀ گوینده کمی به ترکی میزد .وقتی وارد دفتر شدم دو نفر آنجا بودند . یکی خود را حبیبی و دیگری مجتبایی معرفی کرد .

مطالعه بیشتر...

 جمعیت ال یاسین هرگز فرقه نبود

(متن پیاده سازی شده از گفت و گویی با ایلیا میم)

ما هرگز فرقه نبودیم و نیستیم. بلكه جمعیت ال یاسین، رویكرد و برنامه های ضد فرقه گرایی داشته است. برای این واقعیت، حداقل بیست و هفت دلیل محكم وجود دارد. تشكل های مردمی ما هرگز فرقه نبودند.

مطالعه بیشتر...

به روایت ال یاسین
همان سال اولی كه آموزش های عمومی استاد در تهران شروع شد یعنی حدوداً سال 1375، مدت كوتاهی بعد از آغاز دوره ها، چند نفری كه انگشت شمار هم بودند در جلسات حاضر می شدند كه برای ما خیلی مشكوك به نظر می رسیدند. نوع سؤالاتی كه آنها از استاد می پرسیدند، شك برانگیز بود. انگار می خواستند ایشان را وادار كنند كه حساسیتهای دینی و اجتماعی را نادیده بگیرند و مثلاً بعضی از مسلمات دینی را انكار كنند.

مطالعه بیشتر...